Nawyki żywieniowe w Polsce.

Większość naszego społeczeństwa jest świadomych faktu, iż sposób naszego odżywiania odzwierciedla się w naszym stanie zdrowia oraz samopoczuciu. Osoby, które wybierają zdrowe produkty mogą cieszyć się większą produktywnością i ilością odniesionych sukcesów. Coraz więcej osób wybiera super żywność w Polsce, jednak nadal sposób odżywiania Polaków jest bardzo dużym problemem.
W związku z tradycjami bardzo duża część naszego społeczeństwa nadal swoją dietę opiera na produktach mięsnych oraz tych z dużą zawartością tłuszczu. Nieodłącznym składnikiem menu są również słodycze, niestety nie możemy powiedzieć tego samego o warzywach i owocach.

 

Zdrowe produkty są bardzo często omijane w diecie i zastąpione gorszymi zamiennikami, które nie dostarczają tak wielu dobrych składników odżywczych. Jaki ma to wpływ na stan zdrowia Polaków? Niestety przyczynia się do ogólnego pogorszenia stanu zdrowia społeczeństwa. Nieprawidłowe odżywianie zwiększa ilość osób otyłych w każdym wieku, również wśród osób młodych, co niestety ma ogromny wpływ na pojawianie się chorób takich jak cukrzyca lub zaburzenia sercowo-naczyniowe. Osoby w coraz młodszym wieku borykają się z zaburzeniami metabolicznymi, a głównym ich powodem są złe nawyki żywieniowe.
Warto zatem zdecydować się na bardziej efektywne programy profilaktyczne, które będą miały za zadanie poprawić sposób odżywiania Polaków w każdym wieku. Warto zachęcić ich do niewielkich zmian, które będą miały naprawdę duże znaczenie dla całego naszego społeczeństwa.