Co mnie identyfikuje w sieci ?

Internet w ostatnich latach stał się bardzo ważnym źródłem informacji, ale także fantastycznym miejscem, z którego możemy korzystać i w ciekawy sposób spędzać czas wolny. Jednak czy można sprawdzić gdzie to robimy, jakie strony przeglądamy ? Czy jest coś, co nas identyfikuje w sieci ?

 

Każdy użytkownik internetu zostawia po sobie ślad. Jest to tak zwany IP. Czyli co ? Moje IP adres w internecie – tak to można w prosty sposób ująć. Jego struktura nie jest bardzo trudna. Składa się z 32 bitów. Wszystko jest podzielone na cztery części, czyli tak zwane oktety. Najpopularniejszym zapisem, który prezentuje nasze IP jest ten, który składa się z czterech liczb dziesiętnych. Te z kolei są oddzielone od siebie poprzez zastosowanie kropek.
Swój numer IP, czyli nasz identyfikator w sieci również możemy sprawdzić. Jest do tego wiele możliwości. Bardzo szybko możemy uzyskać informację wykorzystując do tego odpowiednie strony internetowe. Tam wyświetli nam się poszukiwany adres. Jest to proste i każdy spokojnie ma szansę sobie z tym poradzić. A wiec, sprawdź co dokładnie identyfikuje Cię w sieci. Warto to wiedzieć.