Pożyczka ratalna bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Pożyczki ratalne od instytucji pozabankowych (parabanków) są w zasadzie zbliżone do popularnych chwilówek. Jest to bardzo popularna metoda udzielania pożyczek przez parabanki osobom, które nie mają możliwości skorzystania z kredytu bankowego, a potrzebują większej sumy pieniędzy. Komu opłaca się skorzystać z pożyczki ratalnej?

Największą zaletą pożyczania gotówki ze spłatą w ratach są niskie wymagania. Pożyczkę do 10 000 złotych bez większego problemu otrzymamy bez konieczności przedstawiania zaświadczeń oraz nawet nie posiadając zdolności kredytowej. Powyżej tej kwoty parabanki często żądają zaświadczeń o naszych zarobkach. Nadal jednak bez sprawdzania w BIK są w stanie udzielić nam pożyczki rzędu nawet 25 000 złotych z możliwością rozłożenia sumy pożyczki na raty. Ich ilość może wynosić od trzech do nawet 48.

Jakie są główne zalety pożyczek ratalnych? Kwota pożyczki oraz okres spłaty są dużo wyższe niż w przypadku pożyczek krótkoterminowych (chwilówek). Niestety jednocześnie skutkuje to znacznie wyższymi kosztami pożyczki. Mniejsza ilość rat może natomiast wpłynąć na to, ile pieniędzy jesteśmy w stanie dostać od instytucji pozabankowej.