Konta oszczędnościowe bez konta osobistego

Aktualnie banki oferują zdecydowanie najbezpieczniejsze oraz najbardziej komfortowe formy przechowywania gotówki. Zakładając konto i trzymając na nim pieniądze mamy stu procentową pewność, że są one bezpieczne i nie wpadną one w niepowołane ręce. Przede wszystkim z tego właśnie powodu, coraz więcej osób decyduje się na założenie różnego rodzaju kont, od kont osobistych przez konta oszczędnościowe, aż do kont walutowych. Warto nadmienić, że decydując się na założenie konta w jakimś banku, musimy z owym bankiem zawrzeć umowę i bezprecedensowo zapoznać się z zawartymi w niej zapisami.

Konta oszczędnościowe bez konta osobistego

Musimy po prostu wiedzieć, na co się piszemy. Różne rodzaje kont i rachunków bankowych oferują nam najróżniejsze możliwości. Zaczynając naszą “przygodę” z jakimś bankiem, warto więc zapoznać się z opiniami na jego temat, a także, co najważniejsze, z ofertami jakie owy bank posiada. Może się bowiem okazać, że w jednym banku wszystkie rodzaje kont nie będą nam po prostu odpowiadać, natomiast w innym banku nie będziemy mogli zdecydować się na to jedno, właściwe i najbardziej dla nas korzystne. Wiele ludzi decyduje się na założenie konta oszczędnościowe bez konta osobistego, co z kolei zdecydowanie zawęża możliwości, na jakie mogą się oni zdecydować. Oczywistym faktem jest bowiem to, że nie każdy bank będzie oferował taką właśnie usługę.

Zakładanie konta w banku

W dobie pandemii koronawirusa, bardzo popularną metodą stało się otwieranie konta bankowego przez internet. Osobiście sprawdziłem jak działa taka usługa i jest to stosunkowo proste. Taka usługa zazwyczaj nosi nazwę “konto bankowe na selfie”, a polega ono na tym, że przez internet odpowiadamy na różne pytanie, przesyłamy skany dowodu osobistego zawierając tym samym umowę. Na koniec strona internetowa prosi nas o weryfikację tożsamości, która odbywa się poprzez wykonywanie najróżniejszych min bądź też pozycji przez naszym smartfonem, który automatycznie przesyła zdjęcia wprost do aplikacji weryfikującej, której zadaniem jest potwierdzenie naszej osoby.