Oddaj 1% potrzebującym

Doskonale zdajemy się sprawę, że zdrowie jest najważniejsze i warto o nie zadbać. Możemy też pomóc wszystkim, którzy chorują przewlekle i potrzebują wsparcia finansowego.

 

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w swoim podatkowym zeznaniu za rok ubiegły i pomóc potrzebującym. Jeżeli nie znamy nikogo w naszym najbliższym otoczeniu, kto takiej pomocy potrzebuje, wystarczy wejść na któryś z portali społecznościowych i z pewnością znajdziemy taką osobę. Inną drogą pozyskania informacji, komu możemy przekazać nasz 1% jest strona Ministerstwa Finansów.

 

To tutaj znajdziemy listę Organizacji Pożytku Publicznego, które są uprawnione do otrzymania takiego wsparcia. Na liście tej znajdują się zarówno fundacje jak i stowarzyszenia. Jeżeli nie zaznaczymy w rozliczeniu celu szczegółowego, wówczas pieniądze trafią na konto wspólne fundacji i zostaną rozdysponowane pomiędzy wszystkich podopiecznych fundacji/stowarzyszenia. Bardzo ważne jest to, aby każdy z nas świadomie oddawał swój jeden procent, bo chociaż jedna osoba może stwierdzić, że to niewiele to w skali wszystkich rozliczeń to jest potężna kwota.