Przelew pieniędzy z karty kredytowej. Jak przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?

Niewiele osób wie, że wydanej nam przez bank karty kredytowej nie musimy używać tylko i wyłącznie do zwykłego płacenia za nasze zakupy i nowo nabyte dobra. Okazuje się jednak, że z naszej karty kredytowej możemy swobodnie i dobrowolnie przelewać wyznaczoną sumę pieniędzy na nasze zwykłe konto bankowe.

Jak przelać pieniądze z karty kredytowej na konto?

Przelewy z kart kredytowych możemy wykonywać własnoręcznie i zupełnie samodzielnie. Dzięki dostępnym aplikacjom obsługującym przelewy i konta bankowe, jesteśmy w stanie za pomocą smartfona bądź też samego internetu w komputerze czy laptopie dokonać takiego przelewu. Jeśli jednak jesteśmy bardziej przychylni zwykłym i standardowym rozwiązaniom, możemy oczywiście zdecydować się na zlecenie przelewu w danym oddziale banku. Mankamentem takiej operacji jest oczywiście to, że za taki przelew musimy zapłacić. W niektórych bankach, te sumy są naprawdę duże (w zależności oczywiście od przelewanej kwoty). Jedną z najdroższych możliwości jakie udało mi się znaleźć, to pobieranie opłaty w wysokości ośmiu procent od wykonywanej sumy przelewu, co przy większych kwotach jest naprawdę dużą ilością i warto się zastanowić, czy takiego przelewu musimy dokonywać. Po drugiej stronie barykady stoją jednak banki, które oferują taki przelew zupełnie za darmo, warto więc zapoznać się z ofertą banku z którego korzystamy, w ramach przelewów z karty kredytowej na nasze konta bankowe.

Wykonywanie przelewów nie jest sprawą trudną. W dzisiejszych czasach, większość przelewów wykonuje się za pomocą aplikacji mobilnych oferowanych przez każdy bank. Nie jest to nic trudnego, potrzebujemy jedynie dane oraz numer rachunku osoby, do której chcemy nadać pieniądze. Posiadając dane, możemy otworzyć aplikacje mobilną i znaleźć opcję oferującą nowy przelew. Po wypełnieniu takich danych jak numer konta, imię i nazwisko, adres zameldowania oraz oczywiście – kwotę przelewu, możemy go zatwierdzić i bez żadnych zmartwień wysłać go do osoby, bądź też opłacić jakiś rachunek.