Jak mieć pieniądze?

W systemie edukacji, nikt nie mówi nam co zrobić aby w przyszłości mieć pieniądze. Jak dojść do niezależności finansowej musimy nauczyć się sami, metodą prób i błędów. Podstawowa zasada mówi, że aby mieć pieniądze, musimy wydawać mniej niż zarobimy. dobrym pomysłem jest znalezienie dodatkowej pracy lub źródła dochodu, które będzie naszym przychodem pasywnym.

 

Musimy nauczyć się oszczędzać co miesiąc ustaloną przez siebie kwotę pieniędzy i na początek lokować ją na koncie oszczędnościowym, a w kolejnym kroku skupić się na inwestycjach, które przyniosą nam jeszcze więcej dodatkowego kapitału. Zadziała tutaj efekt kuli śnieżnej, który sprawi, że z roku na rok będziemy stawać się coraz bogatsi i w efekcie takiej sytuacji staniemy się niezależni finansowo. Co może dawać nam przychód pasywny? Najczęściej słyszymy, że taki dodatkowy zastrzyk gotówki może dawać nam wynajem mieszkania/domu/garażu, tyle że jest to dość droga inwestycja.

 

A co możemy zrobić na samym początku naszej drogi do wolności finansowej? Tak naprawdę, wystarczy dobrze rozejrzeć się dookoła i znaleźć sobie zajęcie dodatkowe, które będzie sprawiało nam satysfakcję i dodatkowo co miesiąc będzie wpływ na konto. Wystarczy zapamiętać, że mamy wydawać mniej niż zarabiamy.